NutriVita Fish Snail & Algea Stop Akvaryum Salyangoz ve Yosun Giderici 30 Ml
NutriVita Fish Snail & Algea Stop Akvaryum Salyangoz ve Yosun Giderici 30 Ml

NutriVita Fish Snail & Algea Stop Akvaryum Salyangoz ve Yosun Giderici 30 Ml

Marka : NutriVita
İndirim Oranı : %26 İndirim
Fiyat : ₺38,04(KDV Dahil)
İndirimli : ₺27,99(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 0
Barkod : 8681546090919

NutriVita Fish Snail & Algea Stop Akvaryum Salyangoz ve Yosun Giderici

Akvaryumlarda alg ve salyangoz mücadelesinde, bunların yanı sıra tatlı su polipleri (hydra) ve yassı kurtlarla mücadelede kullanılan oldukça etkili bir üründür.

- Algler akvaryumlarda biyolojik dengeyi tehlikeli bir biçimde bozarlar. Alglerin kontrolsüz bir şekilde büyümesi balıklara, bitkilere ve mikroorganizmalara zarar verir.

 - Akvaryumlarda oluşan salyangozlar bitkileri kemirir, dışkısıyla suyu kirletir ve balık yumurtalarını öldürür.

Akvaryumdaki yosunlanmanın tekrarlanmaması için bazı önlemler alınmalıdır:

- Düzenli su değişimleri, alg oluşumuna katkı sağlayan fazla miktarda azot ve fosfat gibi maddeleri akvaryumdan uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için önemlidir.

- Akvaryumlardaki bitki yoğunluğu alg sorununun başlamasına engel olabilir. Hızlı büyüyen bitkiler sayesinde alg oluşumunun önüne geçilebilir. Hızlı büyüyen bitkiler besleyici maddeleri tüketeceklerinden alg oluşumu zora girer.

- Işık şiddetinin azaltılması bazen alg sorununun kontrol edilmesini sağlayabilir.

Aydınlatma süresinin kısaltılması ya da direkt gün ışığının gelişinin engellenmesi de işimize yarayabilir. Bu noktada su yüzeyinde yüzen bitkilerde ışık şiddetini bir nebze azaltarak fayda sağlayabilirler.

Balıklarınıza fazla yem atmamak çok önemlidir, zira artık yemler algler için besin olabilir ve akvaryumda alg patlamalarına yol açabilir. 'Temizlik ekibi' olarak adlandırılabilecek ve artık yemlerle beslenen türden balıklar edinin. Ayrıca besin oluşumlarını giderecek düzenli dip çekimleri yapmanız da önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR